ЛІКУВАННЯ АЛКОГОЛІЗМУ

Лечение алкогольной зависимости*

Лікування алкогольної залежності

86% людей, що живуть на землі, схильні до алкогольної хвороби. Таке твердження сказав німецький професор Тапервайт. Все залежить від того, в якій країні Ви народилися, в якій сім’ї та хто Вас оточує в навчальному чи робочому колективі, а потім у сім’ї, яку Ви створили. Як прийнято зараз говорити, у мікро та макро соціумі.

Захворювання «алкоголізм» відвідує кожен людський рід, незалежно від соціального рівня, інтелектуального розвитку та виховання. Президент США Буш (молодший),  С.Єсенін, Джек Лондон, Морелен Монро, Вів’єн Лі, Едіт Піаф… ось початок нескінченного списку розумних красивих нерідко вольових людей , які займали найвищі рядки в соціальному рейтингу, але не уникнули алкогольної проблеми.

З великими труднощами, які перебувають у стані алкогольної залежності, погоджуються пройти спеціальне лікування. На прохання та закиди родичів найчастіше відповідають: «П’ю не більше за інших, під парканом не валяюсь, якщо треба буде — сам кину, тобі треба — ти й лікуйся». Голова вже давно підказує: «Дози завелікі, авторитет падає, здоров’я вже нема, сім’я розвалюється … треба робити зупинку».А душа шепоче: «Чекай не поспішай, ще треба відзначити ювілей, зустріч однокласників, видати доньку заміж…» Час летить швидко, а рішення все відкладається. Досягти єдності в намірах розуму та бажання душі самому хворому буває не просто. Люди емоційно — лабільні, з тривожно — недовірливим характером і високими амбіціями, схильні до тривалих переживань, а значить і в усьому організмі накопічують стан хронічного стресу. Найбільш поширеними у народі «антистресорами» є: алкоголь, тютюн та їжа.За допомогою алкоголю на якийсь час дійсно знімається стресова напруга. Але, при цьому, продовжує посилюватись алкогольна залежність і пити, для досягнення необхідного стану, доводиться дедалі більше. А це і є пряма дорога до алкоголізму

ДІАГНОЗ та ЛІКУВАННЯ

Будь-яке лікування починається з діагнозу, який виставляється наявністю певних ознак (симптомів). У другої стадії алкоголізму сім основних ознак (у першій та третій приходять на лікування вкрай рідко):
1. Здатність пити кілька днів поспіль (запої).
2. Необхідність вживати алкоголь у великій кількості.
3. Випадіння з пам’яті подій вчорашнього дня (Палімпсести).
4. Втрата контролю помірної дози (складно зупинитись після 2-3-ї чарки).
5. Похмільний синдром (вживання алкоголю з метою полегшення стану).
6. Порушення психічного та фізичного здоров’я.
7. Бажання прийняти алкоголь, яке може домінувати над усіма іншими бажаннями.

Діагноз «хронічний алкоголізм, 2-я стадія» виставляється, коли є хоча б три ознаки з перелічених. Поставити діагноз не складно. Важко його прийняти. Але, як тільки хворий погоджується на лікування, а це буває найчастіше після виходу із запою, родичі починають терміново ставити питання інтернету: «Як позбутися алкогольної залежності?», «Лікування алкоголізму?», «Кодування від алкоголізму?»

КОДУВАННЯ від АЛКОГОЛІЗМУ

Бажання залишити за собою можливість випиватив компанії іноді і потроху, зі здоровим інтересом є типовим для людей, які увійшли до другої стадії алкоголізму, вже втратили відчуття міри, можливість контролювати дозу спиртного, що випивається, але погодитися з цим не хочуть.

— Лікарю, пролікуйте мене так, щоб, як у молоді роки, вистачало пляшки сухого вина або шампанського на двох із дівчиною на весь вечір, — досить типове прохання наших пацієнтів.

Люди, що потрапили в алкогольну залежність, як правило, не хочуть остаточно прощатися з напоями, які реально знімають стресове напруження, веселять душу, допомагають більш вільному спілкуванню, у тому числі і сексуальному. Їм складно узгодити устремління душі та розуму. Голова розуміє, що в стані сп’яніння поведінка стає неконтрольованою неадекватною. Душа у п’яному емоційному пориві рветься до пригод. І вони трапляються. Доводиться каятися у скоєному, і погоджуватися з наполегливими пропозиціями родичів пролікуватися. Але минає кілька днів, і душа починає нашіптувати: «Не поспішай, залиш за собою можливість хоча б потроху випивати».

Під час робочих контактів із закордонними колегами, я завжди цікавлюся результатами роботи методів, спрямованих на формування здатності дотримання помірних алкогольних доз. Треба сказати, що цей напрямок у них нині є пріоритетним. І хоча своїми результатами поки що себе не виправдовує, робота в цьому напрямку триває, залишаючи пацієнтові свободу вибору. Метод антиалкогольного кодування, який у нашій країні застосовується у різних модифікаціях вже понад 30 років, зарекомендував себе дуже добре. Його популярність тримається на явних перевагах.

Стійкі тривалі ремісії (утримання від алкоголю) Анонімність, тобто можливість лікуватися, не повідомляючи своїх паспортних даних. Лікування проводиться амбулаторно. Немає необхідності приймати лікарські препарати, які часто мають токсичну дію, насамперед на печінку. Термін тверезості (кодування) пацієнт визначає самостійно. Метод не має негативного впливу на стан здоров’я.  Психотерапевтична дія зміцнює та нормалізує стан нервової системи, посилює вольові процеси, активізує працездатність, сексуальну потенцію. Дія коду можна скасувати у будь-який час за бажанням пацієнта.

Відсутність будь-якого лікарського препарату в організмі дозволяє під час накладеного «вето» на алкоголь проводити роботу психологу, що дає шанс пацієнту увійти в нормальні відносини з алкоголем. «Нормальні» – це коли у людини з’являється можливість випивати по святам помірну кількість спиртного.

З найкращими побажаннями, Лікар С.В.Сорока.

*Результат лікування індивідуальний і залежить від ступеня готовності пацієнта розпочати нове життя.