ЛІКУВАННЯ ІГРОМАНІЇ «ЛУДОМАНІЇ»

ЛІКУВАННЯ ІГРОВОЇ ЗАЛЕЖНОСТІ*

Лікування лудоманії (захоплення азартними іграми) найчастіше ініціюють родичі, після того, як гравець залазить у борги, які не в змозі самостійно погасити. При цьому стає нервовим, дратівливим, поводиться неадекватно, а фінансові втрати стають відчутними для сім’ї.

Азартні грошові ігри як спосіб перекачування грошей у кишені тих, хто їх організовує, відомі давно. Це один із найлегших та найприбутковіших бізнесів. Заснований він на людській жадібності та грошовому азарті. Багато на цю тему написано художніх творів, у яких герої проходять один і той самий шлях: психіатрична лікарня – в’язниця – цвинтар. Але кожен гравець сподівається на свою фортуну. На наше запитання «Що більше приваблює – надія на виграш чи бажання в черговий раз відключитись від дійсності, побувати у стані стресового драйву?» — Зрозумілої відповіді, як правило, немає.

«Лудоманія» — так зараз звучить діагноз залежності від грошової або від комп’ютерної азартної гри. І те й інше викликає енергетичне та нервове виснаження, відключення від життєво важливих завдань (навчання, робота, сім’я, здоров’я). Захворювання протікає у три стадії.

У першій зберігається відносний контроль за поведінкою та кількістю програних коштів.

У другій гра йде до кінця (поки є що програвати).

Третя характеризується розривом сімейно-соціальних зв’язків, втратою роботи, здоров’я, великими боргами. Згідно зі світовою статистикою, зі 100 осіб у третій стадії 40 закінчують життя самогубством.

Як позбутися ігрової залежності? Як закодуватись від азартних ігор? Ось найчастіші питання, які нам задають родичі, «гравців» які потребують допомоги .

Ми пропонуємо психотерапевтичне лікування ігрової залежності. Жодні ліки не допомагають. За допомогою прийомів емоційно – стресової психотерапії вдається витіснити зі свідомості, з підсвідомості механізм залежної поведінки. А натомість залишити пролонговані установки на нормальне людське життя.

Я Вас увидела в эфире пятого канала,
До этого я в панике и ужасе жила,
Как от порока мне спастись не знала,
Ведь я давно фатальным игроком слыла.
Страдала, мучилась, нищала,
Давала клятвы не играть,
Друзьям и близким обещала,
Но обещаний не могла сдержать.
Не знала в жизни  большей страсти, чем игра,
Я ею уничтожена была, почти убита.
Но все, что было — было то вчера,
Сегодня навсегд азарта карта бита.
Из бездны поднялась на пьедестал,
И темный свет стал радужным вокруг,
Мне грани жизни засверкали как пристал,
И ближний мой уже не враг, а — друг.
Я благодарна Вам отныне навсегда.
И сколько буду жить на этом свете
Не будет дня — не вспомню Вас когда,
Ведь для меня Вы лучший врач на свете.
Март 2008г. Н.Серебряная

*Результат лікування індивідуальний і залежить від ступеня готовності пацієнта розпочати нове життя.